Pokud chcete, aby zuby zůstaly bílé co nejdéle, je důležité alespoň prvních 10 dní po bělicí kúře dodržovat bílou dietu. Čím poctivěji ji budete dodržovat, tím lépe. Bílou dietu je nutné dodržovat i během samotné bělicí kúry. Bílá dieta vám zaručí maximální možný efekt bělení zubů.

 

Bílá dieta a strava

 

bílá dieta

Po dobu bílé diety se vyhýbejte barevným tekutinám, jako je například káva, kolové nápoje, červené víno, šťáva z mrkve či červené řepy, zelený či černý čaj a podobně. Omezit je potřebné i potraviny, které barví zuby. Mezi tyto potraviny zařazujeme například borůvky, červenou řepu, kečup, špenát, sójovou omáčku, kari koření a podobně. Pokud jste kuřáci, je ideální kouření co nejvíce omezit.

 

Pokud se bílá dieta nedá ve vašem případě zcela na 100 % dodržovat a někdy si dopřejete například šálek kávy, vypijte hned po požití takovéhoto barevného nápoje pohár vody, který vám částečně smyje barviva ze zubů. Ústa si pořádně vodou propláchněte. Nebo si vyčistěte zuby kartáčkem a pastou, pokud je to možné. Ideální je zubní pasta Crest 3D White Brilliance. Vhodné je například také použití škrabky na jazyk, kterou odstraníte barviva usazená na jazyku, která by se později také mohla dostat na zuby.

 

Bílá dieta zabezpečí, že efekt bělení zubů bude maximálně možný, jakého je možné ve vašem případě dosáhnout. Každý člověk má jinou genetiku, životosprávu, péči o zuby a podobně, a tedy i účinky bělení se mohou u různých lidí lišit. Všeobecně však platí, že lidé jsou s pásky Crest spokojení a dosahují výborného nebo dobrého bělicího účinku. Bílá dieta vám pomůže tento účinek maximalizovat, proto byste na ni neměli při bělení zubů zapomínat.

Čím více budete bílou dietu dodržovat, tím lépe a o to déle budou vaše zuby bílými. Ideální je dodržovat bílou dietu alespoň pár dní před bělicí kúrou, po celou dobu bělící kúry a 3-7 dnů po jejím ukončení.