Pokud se trápíte otázkou jak mít bílé zuby, přečtěte si tento užitečný článek a dozvíte se o tom více.

 

Jak mít bílé zuby

 

Ideální péče pro bělejší zuby

 

Chtěli byste mít bílé a zároveň zdravé zuby? Není to tak složité, je třeba dodržovat zásady správné ústní hygieny a také znát, jak udržet bílou barvu chrupu co nejdéle. Názorným příkladem vám ukážeme ideální postup pro dosažení tohoto cíle.

 

Pokud si chcete bělit zuby, je samozřejmě nutné mít je zdravé, mít ošetřené kazy a zdravé dásně bez zánětu. Netrapte se otázkou jak mít bílé zuby pokud je nemáte zdravé. Zdraví je přednější.

 

1.) Vyberte si ten správný produkt na bělení zubů.

jak mít bílé zuby

Pokud nevíte, který produkt je pro vás vhodný, nechejte si poradit. Podle našeho názoru a dlouholetých zkušeností jsou ideálním řešením bělicí pásky Crest 3D White Professional Effects. Obsahují ideální počet aplikací (20), jde o bělení postupné a ne nárazové (30 minut denně namísto 60 minut), používají technologii silnějšího přilepení „Strong Grip, No Slip“ a dosahují se s nimi fantastické výsledky bělení. Vybrat si však samozřejmě můžete i jiný druh pásků, doporučujeme však tyto.

 

2.) Po bělicí kúře dopřejte zubům remineralizaci a fluorizaci.

 

Po bělicí kúře pásky použijte Elmex gel, který remineralizuje zuby a sklovinu zubů, dodá zubům potřebný fluorid, ošetří citlivá místa na chrupu a dásních.

 

3.) Udržujte váš bílý úsměv co nejdéle, podporujte ho a průběžně odstraňujte nová barviva a usazeniny.

 

Na toto je velmi vhodná například zubní pasta Crest 3D Glamorous White nebo Brilliance. Jednu z těchto past používejte pravidelně.

V případě výskytu zvýšené citlivosti zubů po bělicí kúře použijte některou ze zubních past Crest na citlivé zuby.

 

4.) Dodržujte bílou dietu.

 

Během bělicí kúry a ideálně i několik dní před a několik dní po kúře dodržujte bílou dietu. Je zcela na vás, zda ji budete dodržovat i dlouho po kúře nebo ne. Čím méně barevných tekutin budete pít a barvících potravin jíst, o to méně barviv se vám bude na zubech usazovat a o to déle vydrží zuby bílé. Bílá dieta je pro bělost zubů skutečně velmi důležitá.

 

5.) Zvykněte si vyhýbat se barvícím potravinám a nápojům.

 

Po vypití kávy, coca coly nebo například šťávy z červené řepy nebo mrkve a po snědení potravin, které nepatří do bílé diety, vypijte pohár vody. Voda alespoň částečně smyje barviva ze zubů. Pokud si tedy hned nemůžete zuby vyčistit, udělejte alespoň toto. Pokud se vám nechce čistit si zuby, použijte alespoň škrabku na jazyk, kterou odstraníte dost velké množství usazených barviv z jazyka, a tedy z části ústní dutiny.

 

6.) Pravidelně si čistěte zuby. Používejte správnou techniku čištění zubů.

 

Zuby si čistěte alespoň dvakrát denně, a pokud je chcete mít bílé co nejdéle, tak ideálně i po každém požití barvící potraviny či nápoje. Nastudujte si správnou techniku čištění zubů krouživými pohyby nebo stahováním od dásně směrem ke konci zubu. Více o správných technikách čištění zubů se dočtete v jiném článku na naší webstránce. Pravidelné čištění zubů je samozřejmě základní odpovědí na otázku jak mít bílé zuby. Je to nutnost péče o zuby, jejich zdraví, ale i barvu.

 

7.) Používejte zubní nit.

 

Používáním zubní nitě odstraníte nejen nečistoty, jídlo a bakterie z mezizubních prostor, ale odstraňujete z těchto prostor také nová usazená barviva. Jak používat zubní nit se dočtete v jiném samostatném článku na této webstránce.

 

8.) Vyberte si správný zubní kartáček.

 

Ideální zubní kartáček je sonický elektrický zubní kartáček, neboť odstraní nejvíce bakterií a zabarvení ze zubů. Je zároveň bezpečný pro zubní krčky, nezpůsobuje jejich odhalování. Nedoporučujeme používat rotační elektrické zubní kartáčky, protože ty mohou zbytečně odhalovat zubní krčky. Pokud dáváte přednost klasickému manuálnímu kartáčku, tak doporučujeme používat kartáčky s vodorovným zabroušením štětinek. Jsou zabroušené laserem a ne strojem. Nepoužívejte tvrdé zubní kartáčky.

 

9.) Nikdy neskočte na amatérské články o „zaručených“ domácích receptech pro bílé zuby.

 

Na internetu je už bohužel množství takovýchto nešťastných a nezodpovědných článků, které píší, resp. se navzájem kopírují, amatérští novináři, kteří o dané problematice nemají ani potuchy. Určitě nepoužívejte na domácí bělení sodu bikarbonu či kypřící prášek, protože si nenávratně zničíte zubní sklovinu. Zrníčka sody vám poškrábou sklovinu a navíc i zbytečně a nenávratně odhalí zubní krčky, což určitě zvýší i citlivost vašich zubů. O drhnutí skloviny popelem platí to samé. Nepoužívejte na bělení citronovou šťávu či slupku pomeranče, protože citrusové kyseliny rozežírají sklovinu. Nenaleťte ani na taková hloupá tvrzení, že žvýkání špenátových listů vám dopomůže k bělejším zubům. Špenát je potravina, kterou není vhodné požívat během bílé diety, neboť obsahuje mnoho barviv, a proto barví zuby. K bělejším zubům vám tedy určitě nepomůže. O jahodách platí to samé, jedná se o červené ovoce.

 

10.) Pokud jste maximalisté, mějte v zásobě jedno balení pásků Monthly Whitening Boost.

 

Bělicí pásky Crest 3D White Monthly Whitening BOOST jsou určené hlavně na dobělování už vybělených zubů, vylepšování účinku a průběžné udržování bílých zubů. Někteří lidé je používají i na prvotní bělení, ale doporučujeme je mít v zásobě spíše pro potřebu udržování bílých zubů. Kdykoliv pociťujete potřebu zvýraznit bělost zubů, použijte na 30 minut tyto pásky a zaručujeme, že zuby budou bílé velmi dlouho.

 

Po přečtení těchto rad již víte jak mít bílé zuby a jak se k tomuto cíli co nejvíce přiblížit. Nezapomínejte přitom na nejspolehlivější bělící přípravek na zuby, kterým jsou jednoznačně celosvětově uznávané bělící pásky na zuby značky Crest.