O firmě Procter & Gamble

O firmě Procter & Gamble jste již určitě slyšeli. Je to jedna z TOP světových společností, která produkuje ty nejznámější kosmetické značky, včetně Crest. Společnost Procter & Gamble vznikla v roce 1837. Založili ji výrobce svíček William Procter a výrobce mýdla James Gamble v americkém státě Ohio. Dnes prodává Procter & Gamble výrobky více než 250 různých značek 5 miliardám spotřebitelů ve 140 zemích světa. Mezi její značky patří kromě značky Crest například i Gillete, Pampers, Duracell, Braun, Always, Pantene, Old Spice, Secret, Camay, Ariel, Bonux, Jar, Lenor, Tide, Wella, Head & Shoulders, AmbiPur, BlendaMed, Venus, OralB a mnoho dalších. Není tedy možné, aby jste o firmě Procter & Gamble ještě nikdy neslyšeli. Firma patří do TOP10 v žebříčku ideálních světových zaměstnavatelů. Má jedno z nejlepších výzkumně-vědeckých oddělení na světě. V těchto laboratořích se pravidelně vylepšují a inovují i produkty značky Crest.

Značka Crest vznikla v roce 1955. Je nejuznávanější značkou z oblasti ústní hygieny na světě. Dlouhodobě ji doporučuje i Americká zubní asociace. Vizí značky Crest je, aby každý člověk měl dokonale zdravou ústní dutinu a chrup a krásný bílý úsměv. V roce 1940 odstartovala společnost Procter & Gamble výzkumný program s cílem najít ingredienci, která by účinně bojovala se zubním kazem a dokázala ho eliminovat. V té době byl zubní kaz jedním z nejrozšířenějších zdravotních problémů ve Spojených státech amerických. V roce 1950 společnost založila výzkumný projektový tým v čele s doktorem Josephem Muhlerem z Indiana University, který měl za úkol vyvinout a otestovat novou zubní pastu s fluoridem. Výsledky klinických studií ukázaly na testovaném vzorku lidí pokles výskytu zubního kazu až o 49 %. Na trh se dostávají první zubní pasty s fluoridem a zásluhu na tom má značka Crest.

 

Značka Crest 3D White

 

V roce 1960 Americká zubní asociace potvrdila, že zubní pasty Crest účinně předcházejí vzniku zubního kazu. A v roce 1962 jsou pasty Crest nejprodávanějšími v celých USA. V roce 1976 ocenil Spolek amerických chemiků zubní pasty Crest s obsahem fluoridu jako jeden ze 100 největších objevů za posledních 100 let.

V současnosti je tváří značky Crest populární zpěvačka Shakira. Bělicí pásky Crest a zubní pasty Crest jsou v USA nejoblíbenějším artiklem mezi všemi produkty ústní hygieny a produkty na bělení zubů. V USA neexistuje člověk, který by neznal značku Crest.

shakira crest cz